Loading...
Gelinlik Modelleri

Kısa Boylu Bayanlar İçin Gelinlik Önerileri

Bayanlar için hayatlarının hayali ve en unutulmaz anlarından biri kuşkusuz evlendikleri o beyaz gelinliği giydikleri andır. Bayanlar için en sıkıntılı konu gelinlik seçme aşamasıdır. Aylar öncesinden nasıl bir gelinlik giyeceği konusunda karar vermeye çalışır, mağaza mağaza dolaşır, dergileri karıştırır, internetten araştırma yapar. O gece prenses gibi görünmek için. Ancak bu konuda dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar var. Gelinlik seçerken kilonuza, boyunuza ve vücut şeklinize göre size en uygun gelinlik modelini seçmelisiniz. Kısa boylu ve kiloluysanız vücudunuzu tanıyıp ona göre en uygun gelinlik modelini seçmeli ve giymelisiniz. Kısa boylu bayanların gelinlik tercih ederken dikkat etmesi gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz.

Gelinlik Yakası:
Öncelikle kısa boylu bayanlar gelinlik alırken gelinliğin yakasına dikkat etmesi gerekiyor. Gelinlik yakası kesinlikle kayık yaka veya halter yaka dediğimiz modellerde olmayacak. Bu tarz yakalar sizin daha kısa boylu ve kilolu görünmenizi sağlar. Kısa boylu ve kilolu bayanlar için yaka çeşitleri V yaka, havuz yaka, prenses yaka veya straplez gelinlik modeli seçimi sizin için en uygun modellerdir. Bu tarz modeller boyun bölgesinin daha uzun ve görkemli görünmesini sağlar.

gelinlik yaka kısmı

Etek Kısmı:
Kısa boylu bayanlar gelinlik seçerken mutlaka gelinliğin etek kısmınada dikkat etmeleri gerekiyor. Kesinlikle kabarık eteklere sahip gelinlikleri, deniz kızı ve balık modellerini tercih etmemeniz gerekiyor. Bunun aksine A şeklinde ve belden çan şeklinde açılan etekleri tercih etmeniz sizin için iyi olacaktır.

gelinlik etek kısmı

Dantelli Gelinlik:
Gelin adayları genelde gelinlik modellerinde dantelli olanları tercih ederler. Fakat kısa boylu bir bayansanız dantel ve taş işlemelerinin etek kısmında olması basık bir görüntü oluşturabilir. Eğer gelinlik modelinizde kesinlikle dantel olmasını istiyorsanız sadece üst kısmında dantel kullanılan modelleri tercih edin. Tercih ettiğiniz gelinlik modelinin etek kısmında dantel olmamasına dikkat edin.

gelinlik dantel kısmı

Topuklu Ayakkabı:
Gelinlik altında bayanlar genellikle topuklu ayakkabıları tercih ediyorlar. Fakat bu tercih aslında yanlıştır. Gelinlik altında rahat edemeyeceğiniz ayakkabılardan kaçınmanızı öneririz. Bu nedenle topuklu ayakkabı giymek istiyorsanız rahat hareket edebileceğiniz platformlu ayakkabıları veya dolgu topuklu ayakkabıları tercih etmelisiniz. Eğer imkanınız varsa ayakkabılarınızı özel olarak yaptırın.

gelinlik ayakkabı modeli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir.