Keratin Saç Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Saçlarınıza uyguladığınız bir çok işlem saçın ihtiyacı olan keratini kaybetmesini sağlar. Bu keratin kaybı sonucunda saçlarınız solgun, yıpranmış ve sağlıksız bir görünüme ulaşır. Uyguladınız saç düzleştiriciler, kimyasal bakım ürünleri, saç boyaları gibi işlemler devam ettikçe saçlarınız daha kötü bir hal alır. Fakat bu işlemlere gerek kalmadan saçlarınızı keratin saç bakımı ile düzleştirip, parlak ve bakımlı bir görünüme getirebilirsiniz.

Sağlıklı ve kusursuz saçlara sahip olmayı herkes ister. Eğer saçlarınız kıvırcıksa saç maşaları, saç düzleştirici ve düzenli fön çektirmekten yorulmuşsunuzdur artık. Ayrıca bu yöntemleri kullandığınızda saçlarınızdaki keratin miktarı azalıyor ve saçlarınız yıpranıyor. Fakat keratin saç bakımıyla saçınız düzleşirken aynı zamanda güneş, hava kirliliği gibi dış etkenlere karşıda güçleniyor.

Keratin Bakımı Hangi Tip Saçlara Uygulanır?
Keratin saç bakımından az da olsa bahsettik. Şimdi keratin saç bakımını hangi tip saçlarda uygulayabileceğimizi öğrenelim. Saçınız yaptığınız işlemlerden dolayı cansız ve solgun bir görünüme ulaştıysa keratin bakımı yapmak artık şart olmuştur.

Keratin saçın ana yapısında bulunan bir madde olduğu için yıpranmış saçınıza en iyi uygulanacak bakım keratin bakımıdır. İşlem görmüş, solmuş ve cansız saçlarda keratin miktarı azaldığı için oluşan boşlukları doldurmak, daha dolgun bir görünüm kazanmak için keratin yüklemesi yapmak şarttır. Daha gür ve düz bir saça sahip olmak istiyorsanız keratin bakımı yaptırmalısınız.

Keratin Bakımı Neden Yapılır?
Artık daha fazla kişi tarafından tercih edilen keratin bakımı veya keratinli saç bakım ürünleri saçları güçlendirmek ve onlara daha iyi bir görünüm kazandırmak için en etkili yöntemlerden biridir. Keratin saç bakımının neden yapıldığına bir bakalım.

Keratin saç bakımı ile; kıvırcık veya dalgalı saçları uzun süreliğine düzleştirebilirsiniz, yıpranmış saçları onarabilir ve eski gücüne döndürebilirsiniz, gür parlak ve sağlıklı saç yapısına sahip olabilirsiniz.

Keratin saç bakımı yaklaşık olarak 20-30 dakika arası sürer. Keratin bakımından sonra saçınız uzun süreli bir düzleşme, parlaklık ve sağlıklı görüntüye kavuşacaktır. Ayrıca bu sıvı keratin saçınızın gün içinde maruz kalabileceği her türlü dış etkilere karşı koruyucu bir görev üstlenir.

Keratin Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
Öncelikle keratin saç bakımını kesinlikle kendi kendinize yapamazsınız. Keratin saç bakımını kesinlikle kuaförlerde uzman kişilere yaptırmalısınız.

Uzman kişi saçlarınızı keratin bakımına ait şampuan ile yıkayıp durular. Yıkamadan sonra saçınız 3-5 dakika bekletilir. Daha sonra keratin yüklenmesine başlanır. Keratin bakım ürünü her tutama boydan uca sürülür ve belirli bir süre bekletildikten sonra kurutma makinesiyle kurutulur. Daha sonra maşayla iyice düzleştirildikten sonra nemlendirici bakım kremi ve şampuanla tekrar yıkanır.

Brezilya Keratini Nedir?
Saçlarınıza yapmış olduğunuz kimyasal işlemlerden dolayı yıpranmış, neredeyse kopmak üzere olan veya dökülen saçlar için en etkili keratin bakımı Brezilya Keratinidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir