Kendall Jenner’ın Güzellik Sırrı: Akne Karşıtı Maske Tarifi

Son dönemlerin adından en çok söz ettiren isimlerinden birisi olan, güzelliği ile herkesi büyüleyen genç model Kendall Jenner, birçok moda evinin de aranan yüzlerinden biri. 21 yaşında olan genç isim, önceki gün internet sitesinde paylaştığı bir maske tarifi ile güzelliğinin sırlarına değindi.

 İşte Kendall Jenner’in pürüzsüz cildinin sırrı olan o maske…

Kendall Jenner’in internet sitesinde açıkladığı bu maskesi akneleriyle mücadele ediyor. Cildinin yağlı bir cilt olduğu için sürekli olarak yağ salgısını dengeleme ihtiyacı duyan güzel manken, evdeki malzemeler ile hazırlanacak mucizevi bir maske ile bunu başardığını anlatıyor.

Akne ile savaşan maske için öncelikle küçük bir kabın içine bir yumurta beyazını alın. Bu yumurta beyazını köpürene kadar çırpın. Ardından içerisine yarım limon sıkın ve çırpma işlemine devam edin. Hazırladığınız bu karışımı yüzünüze masaj yaparak uygulayın ve en az yarım saat bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın.

Bu maskenin mucizesi yumurta beyazının içinde bulunan proteinden kaynaklanıyor. Limonun içerisinde bulunan asit ise pH seviyesini dengeliyor .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir.