Kendall Jenner Tarzı: Krem Farlar Nasıl Uygulanmalıdır?

Görünümleri ile kusursuz bir makyajın anahtar parçalarından birisi olan krem farlar, son zamanlarda hem makyaj artistlerinin hem de ünlü yıldızların severek kullandığı parçalardan birisidir. Görünümleri ile oldukça cezbedici görünen, pigmentasyonları oldukça yoğun olan ve kalıcılıkları ile sizi şaşırtan krem farlar, en doğru ve en pratik şekilde nasıl uygulanır? İşte dünyaca ünlü top model Kendall Jenner’la da çalışan makyaj artisti Aidan Keogh’den adım adım krem far uygulama önerileri:

Baz kullanın

Kendall Jenner’ın da makyaj artisti olan Aidan Keogh, primer kullanmanın zorunlu olmadığını değiniyor ancak ünlü makyöz belirtiyor: ‘Eğer göz kapaklarınız yağlıysa ve uzun süreli kalıcılık istiyorsanız ince bir primer katmanı uygulamalısınız.’ Yağlı göz kapaklarında krem far kullanmak için baz uygulaması yapmak doğru bir başlangıç olacaktır.

Uygulama

Aidan Keogh; krem farları uygulamanın en önemli kısmının parmakla uygulama yapmak olduğunu söylüyor. Kirpik diplerinden itibaren parmakla uygulanan krem farlar, oldukça cesur ve yüksek pigmentli bir görüntü de ortaya çıkaracaktır.

Dağıtma ve buğulaştırma

Ünlü makyaj artisti Aidan Keogh;  krem farı parmak ile uyguladıktan sonra fırça yardımı ile dağıtmanın asıl önemli aşama olduğunu belirtiyor. Herhangi bir fırça ile sert çizgiler oluşturmadan sadece rengi eşit şekilde dağıtmaya özen göstererek yapacağınız bir son dokunuş ile krem farın daha doğal durmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir