Kahvenin Faydaları

  Kahve, çoğumuzun masum bağımlılığı. Bir çok kişi sabah bir kahve içmeden kendine gelemiyor. İçerdiği kafeinden dolayı zararlarının fazla olduğu söylense de, kahvenin faydaları da yok değil. İşte sizler için derlediğimiz kahvenin 5 yararı.

  Sağlımızı Korumada Kahvenin Faydaları 

  1) Harvard Tıp Okulu ve Boston’daki Brigham and Women’s Hospital, 112 bin 897 kadın ve erkek üzerinde araştırma yaptı. Günde en az üç bardak kahve içenlerin, hiç içmeyenlere göre cilt kanserineyakalanma ihtimallerinin daha az olduğunu ortaya koydu.

  sağlık için kahve

  Antioksidan Kaynağı Olarak Kahve

  2) 2005 yılında yapılan bir araştırmaya göre meyve ve sebzelerde de bulunmasına rağmen, insanlar en çok antioksidanı kahveden alıyor.

  Kahve Hastalıklara Karşı Koruyor

  3) Parkinson hastalığının da çaresi, kahveden geçiyor olabilir. 2012 yılında Science Daily’de Dr.Ronald Postuma’nın kaleme aldığı çalışmada, kahve içmenin Parkinson hastalığına yakalanma oranlarını düşürdüğünü ve hastaların hareketlerini kontrol etmede yardımcı olduğunu belirtiyor.

  Hastalıklara karşı kahve

  Kahve Tam Bir Antidepresan

  4) Kahve, aynı zamanda önemli bir anti depresan. Harvard Halk Sağlığı Okulu’nun araştırmasına göre günde 2 bardak kahve içen kişiler, intahara en az %50 oranında daha az meyilli.

  antidepresan olarak kahve

  Kahve Diyabete Karşı

  5) The American Chemical Society’’ye göre, günde 4 bardak kahve içenlerin içmeyenlere göre diyabet gelişimi yüzde 50 oranında azalıyor.

  diyabete iyi gelen kahve

  Bol Köpüklü Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?

  Kahvenin Faydaları Hakkında Daha Geniş Bilgi İçin 

  Türk kahvesinin faydaları
  Kahvenin faydaları ve zararları
  Kahvenin faydaları nelerdir?

  Canan Karatay’dan Kahvenin Faydaları – Video

   

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir