İngilizce Kurs Seçimi Ve Wordly Konuşarak Öğren Sitesinde

Evrensel dil olarak kabul edilmesinden dolayı bir hayli önemli olan İngilizce final soruları bakımından da birçok değişikliğe sahiptir. Farklı şekillerde yapılan final soruları belli bir hedefe yönelik olduğu gibi çeşitli bölümlerden meydana gelmektedir. Bu nedenle yapılacak çalışmalarında bu eksende olması büyük önem taşımaktadır. Gramer konularına yönelik soruların yer aldığı bölümlerin olması dışında kelime bilgisinin ölçüldüğü sorularda finallerde bulunmaktadır. Yapılacak kaliteli bir çalışması neticesinde her türlü konunun iyi derecede bilinmesi de mümkündür.

İngilizce final sorularının çalışılmasının yeterli düzeyde olması için dil kursu seçimi de büyük önem taşımaktadır. Bundan dolayı yeterli donanıma sahip olan kişilerin hizmet verdiği ve imkanların oldukça geniş tutulduğu yerler değerlendirilmelidir. Çankaya İngilizce kursu açısından gayet yeterlidir. Ancak bunun dışında online eğitim sunan kurslarında olduğu bilinmelidir. Bu kurslar ile alınacak derslerin daha sağlıklı yürümesi de yine kişiye bağlıdır.

İngilizce öğreniminde en önemli hususların başında kelime öğrenimi gelmektedir. Çünkü yeterli sayıda kelimenin bilinmemesi durumunda pratik yapılabilmesi söz konusu değildir. Her ne kadar bütün gramer konularının bilinmiş olması durumunda dahi konuşulabilmesi için kelime ya da kelime gruplarının iyi bir derecede öğrenilmiş olması şarttır. Bunun içinde farklı yollar yer almaktadır. Ancak bilindiği gibi kelime ezberlenmesi hem zor hem de sıkıcı gelebilmektedir. Bundan dolayı da kısa süre içinde öğrenimden vazgeçilmesi çok sık bir şekilde görülen durumların başında gelmektedir. Kelimeleri ezberlemeye gerek kalmadan öğreten bir program olan Worldy bu açıdan büyük öneme sahiptir. İOS ya da Android platformlarından kısa süre içinde indirilmesi mümkün olan programın sahip olduğu özellikler oldukça büyük önem taşımaktadır. http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-kelime-gelistirici-wordly-seni-bekliyor sayfasından görüldüğü gibi yetkin İngilizce eğitmenleri tarafından tasarlanmış bir program olan Worldy ile çok kısa bir süre içinde kalıcı olarak İngilizce kelimeler öğrenilebilir. Bunun için yapılması gereken aşamalar ise oldukça basittir. Öncelikle uygulamanın uygun bir cihaza indirilmesi gereklidir. Tablet ya da akıllı telefon olması arasında bir fark bulunmamaktadır. Bunun dışında kısa bir sürede indirilen programın açılmasıyla İngilizce seviyesi seçilmektedir. Her seviyeye özel seçenekler program içinde bulunduğundan bir tercih yapılması da zor olmamaktadır. Bunun dışında program ile günde binlerce kelime öğrenilmesi söz konusu değildir. Her gün sadece bir kelime seçilmektedir. Bu kelime, gün içinde farklı zaman dilimlerinde program tarafından hatırlatılmaktadır. Böylelikle çok sıkı bir çalışmaya gerek duymadan kelimenin öğrenilmesi mümkün hale gelmektedir. En önemli yanlarından bir tanesi ise kelime öğreniminde Türkçe karşılığı yer almamaktadır. Bunun yerine cümle içinde kullanımı gösterilmektedir. Bu durumda çağrışım tekniği olarak çok daha kalıcı bir İngilizcenin yerleşmesini beraberinde getirmektedir. Öğrenilecek kelimenin akılda kalması da çok daha kolay bir hale gelmektedir. Ücretsiz olarak sunulmuş olan programın indirilmesiyle kelime öğrenimi çok kolay bir şekilde olmasından dolayı sürekli yapılması durumunda önemli bir katkı sunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir