Hayal Değil: Selülitsiz Bir Cilt

Yaz geldi, selülitler gözümüzü rahatsız etmeye başladı. Kadınların korkulu rüyalarından birisi olan portakal kabuğu görüntüsü ile başlayan ve ardından selülitli bir görüntüye kadar ulaşan süreçte kadınların genel olarak sorduğu tek bir soru vardır: Selülitlerimden nasıl kurtulurum? İşte size selülitsiz bir cilt için yapmanız gerekenler…

Masaj yaptırın

Masaj yaptırmak selülit tedavisinde kullanılan en genel yöntemlerden birisidir. Özellikle selülit önleyici kremler ile birlikte kullanarak bu masajları düzenli olarak yaptırabilir ve böylece kan dolaşımınızı hızlandırabilirsiniz.

Bol sıvı bu işin başı!

Bol sıvı tüketmek her şeyin olduğu gibi selülitsiz bir hayatın da ilk adımıdır. Günde yaklaşık 2 litre su tüketmeniz selülitlerinize iyi gelir ve yenilerinin oluşmasını da engeller.

Banyo sırasında cildinize bakın

Duş alırken liflenmeye dikkat ediniz.  Haftada iki kez liflenerek kan dolaşımınızı hızlandırmanız selülit oluşumunu engeller.

Beslenmenize dikkat edin

Selülit oluşumuna neden olan en önemli faktörlerden birisi beslenmedir. İşlenmiş et, yağlı yiyecekler, hamur işi gibi yiyecekleri hayatınızdan çıkarmanız ve bu yiyecekler yerine ıspanak, zeytinyağı, soğan, süt, havuç, ceviz, nar, çilek, portakal, kivi, mango gibi yiyecekleri koymanız kısa zamanda selülitlerinize veda etmenizi kolaylaştıracaktır.

Aktif bir hayat

Elbet ki ne yaparsanız yapın hareketi unutmayın! Dik oturmanız, sık sık yürüyüş yapmanız ve haftada 3-4 kez fiziksel bir aktivitede bulunmanız selülitleriniz ile savaşmanıza yetecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir