Hangi Vücut Tipine Hangi Model Kumaş Pantolon Tercih Etmek Gerekir?

  Kumaş pantolonlar özellikle çalışan kadınların kıyafet dolaplarında mutlaka bulunması gereken parçaların başında gelmektedir. Fakat giydiğiniz kumaş pantolonlar, vücut tipinize uygun olmadığı zaman şık ve tarz bir görüntüye ulaşamayabilirsiniz. Peki, vücut tipinize uygun kumaş pantolon modelleri nelerdir? İşte vücut tipine göre kumaş pantolon modelleri…

  Minyonsanız: Düz, Kısa Paçalı Modeller

  Eğer minyon bir vücut tipine sahipseniz ve bacaklarınızın olduğundan daha uzun görünmesini istiyorsanız; daha kısa paçalı pantolonlar tercih etmelisiniz. Bu tip bir vücut için tercih etmeniz gereken uzunluk ise bilek üstüdür.

  Uzunsanız: Havuç kesim pantolonlar

  Uzun boylular için normal kesim ya da kısa kesim pantolonlar hoş bir görüntü olmayabilir. Uzun bir vücut tipine sahipseniz, havuç kesim pantolonlar sizin için idealdir. Bol kalıba sahip olan bu pantolon tipi uzun bacaklarda muhteşem görünüyor.

  Elma Tipi iseniz: Yüksek Bel Skinny Pantolon

  Elma tipi vücuda sahip bir kişi iseniz; skinny pantolonlar en iyi tercihlerden birisidir. Özellikle yüksek belli pantolonlar, bel bölümünde pürüzsüz bir geçiş sağlayacağı için tercih edilmesi gereken ilk modellerden birisidir.

  Armut Tipi İseniz: Geniş Paçalı Pantolonlar

  Armut tipi bir vücuda sahip iseniz denge kuralı sizin için önemlidir. Pantolon seçimlerinde, beli dar ve alt kısmı daha hacimli pantolonlar armut tipi vücut için idealdir.

  Kum Saati İseniz: Belden Bağlamalı Pantolon

  Sizin en ince yeriniz beliniz. Bu sebeple vücudunuzun ortasını kemer gibi aksesuarlarla daha da belirgin bir hale getirebilirsiniz.

   

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir