Hangi Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli?

Herkesin kendi vücudunda beğenmediği bir yer muhakkak vardır. Ne kadar kusursuz bir fiziğe sahip olduğunuzu söyleseler bile her sabah dolabınızın karşısında ya da alışveriş yaparken denediğiniz kıyafetler sonucunda vücudunuzda beğenmediğiniz bir yerler ortaya çıkacaktır. Oysa durum bu kadar da zor değil! Yapmanız gereken tek şey vücut tipinizi öğrenmek ve vücut tipinize uygun parçalar giymektir. İşte işin sırrı…

Dikdörtgen bir vücut tipiniz varsa

Eğer vücudunuzun dikdörtgen olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız aynanın karşısına geçin ve üst ve alt bedeninizin eşit olup olmadığına bakın. Dikdörtgen vücut tipine sahipseniz sizin en güzel yanınız omuzlarınızdır. Bu yüzden omuz dekolteli ürünleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Özellikle sezonun modası olan straplez elbiseler tam sizlik! Bu vücut tipinde bacaklar bedene göre daha ince olduğundan pantolon kesimi ve tarzı tamamen size kalmış ancak etek seçimlerinde tercihiniz ya kalem etek ya da çan etekten yana olmalı.

Oval bir vücut tipine sahipseniz

Aynaya baktığınızda eğer göğüslerinizin vücudunuza göre büyük, karnınızın yuvarlak ve karın genişliğinde bir basene sahip olduğunuzu görüyorsanız siz oval bir vücut tipine sahipsinizdir. Bu vücut tipi için en dikkat çeken bölge karın bölgesidir. Dikkati bu noktaya çekmek için V yaka üstler, düz renkler, baseni kapatan kıyafetler tercih edebilirsiniz. Pantolon tercihiniz ise kesinlikle yüksek bel ve boru paça pantolonlardan yana olmalıdır. Bu pantolonlar, sizi daha orantılı ve düzgün gösterecektir.

Kum saati bir vücut tipine sahipseniz

Eğer ince bir bel ve göğüslerle orantılı basenlere sahipseniz en düzgün vücut hatlarından birisine sahip olan kum saati vücut tipine sahipsinizdir. Bu vücut tipinde belin inceliğini ve kıvrımını ortaya çıkarmak temel hedef olmalıdır. Kemer kullanmak bu vücut tipine sahip olanların yapması gereken en doğru hamledir. Dar bir formu olan ve bel basen arasına oturan pantolonlar ise adeta bu vücut tipi için tasarlanmış diyebiliriz!

Armut bir vücut tipine sahipseniz

Bu vücut tipini belirleyen şey basenlerdir. Küçük göğüsler, ince kol ve belin aksine daha büyük ve belirgin bir basen bölgesi vardır. Bu vücut tipine sahip olanlar giyinirken dikkati üst bedene çekmeye çalışmalıdır. Bol kıyafetlerden ziyade daha bele oturan kıyafetler tercih edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir