Güçlü Saçlar İçin Hangi Vitaminleri Tüketmek Gereklidir?

  Sağlıklı saçlar bütün kadınların ortak isteklerinden birisidir. Peki, sağlıklı ve bakımlı saçlar için vücudunuzun hangi vitaminlere ihtiyacı olduğunu biliyor musunuz? İşte sağlıklı bir saç için gerekli olan vitaminler…

  A vitamini

  Eğer A vitamini eksikliği yaşıyorsanız saçlarınızda dökülme problemleri ve saç derinizin kuruma sorunu da beraberinde gelen şikâyetler olacaktır. A vitamini sağlıklı bir saçın ihtiyaç duyduğu temel vitaminlerden birisidir. Siz de saçınızın ihtiyacı olan A vitaminini ıspanak, patates, brokoli, havuç ve yumurta sarısından alabilirsiniz.

  E vitamini

  Saç bakım rutininde de sıklıkla kullanılan E vitamini saçlarınızın onarımını üstlenen ve daha sağlıklı gözükmesini sağlayan temel vitaminlerden birisidir. E vitamini ihtiyacını karşılamak için buğday, yulaf, marul, kereviz, ıspanak, soya fasulyesi yağı, mısır yağı, ceviz, arı sütü, tere, mısır, maydanoz gibi besinleri tüketebilirsiniz.

  B vitamini

  B vitamini eksikliğinde saçlarınız güçsüzleşir, incelir, kolay kırılan bir hal alır ve daha çabuk dökülür. Hem vücudunuzun hem de saçlarınızın ihtiyacı olan B vitaminini karaciğer ve ton balığı, tavuk, kırmızı et gibi besinlerden elde edebilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir