Gelin Saçı Modeli

Gelinlerin, düğün gecesinde gelinliğin, duvak modellerinin, gelin çiçeğinin dışında özen gösterdikleri, güzel olmak için çaba harcadıkları bir diğer nokta gelin saçı modelidir. Her gelin adayı saç şekline ve yapısına göre gelin saçı modeli yapılarak gelin adaylarının güzel olmaları ve düğünün en göz alıcı bayan olması  sağlanır.

Gelin-Saçı-Modelleri-2

Topuz saç modeli; boyu kısa olan gelin adayları boylarını uzun göstermek için topuz şeklinde gelin saçı modeli yaparak hem güzelliklerini ön plana çıkarıyor hem de kısa boyun göze batmasını engelliyorlar.

Gelin-Saçı-Modelleri-4

Taçlı saç modelleri; saçları dalgalı yapıya sahip elin adayları saçlarını arkada toplayıp, taşlarla süslü bir taç ile saçlarını güzelleştiriyorlar.

Gelin-Saçı-Modelleri-3

Çiçekli süs modeli; kısa saçlı gelin adayları saçlarının göze batmasını engellemek için çiçekler ile süslenmiş bir çember ile saçlarının kısalığını kapatarak yüz güzelliklerini ön plana çıkarıyorlar.

Gelin-Saçı-Modelleri-5

Örgü saç modeli; Uzun saçlı gelin adaylarının saçlarının gelin duvağından dışarı sarkması önlemek için yaptıkları gelin saçı modelidir. Aynı zamanda gelin duvağının güzelliğini ön plana çıkararak  saçlarını gizlemektedirler.

Gelin-Saçı-Modelleri-6

Taşlı firketeler ile yapılan gelin saçı modeli; Gelin adayların saçlarını arkada toplayarak gelin duvağı altında parlayan taşlı firketeler ile saçlarını güzelleştirmek için tercih ettikleri aç modelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir