GELİN DUVAĞI SEÇİMİNDE BUNLARA DİKKAT!…

Gelin duvağı seçerken nelere dikkat edilmelidir? Yüz şekli, vücut proporsyonu, konsept duvak seçimini nasıl etkiler ? İşte detaylar…

Gelin duvağı deyip geçmeyin…  Zira yüzlerce duvak çeşidi var ve insanın takıp çıkardıkça aklı karışabiliyor.  Misal olarak düşük topuzlara monte edilen duvaklar, saçın köşe kısmına kuş kafesi şeklinde kondurulmuş marjinal duvaklar, tüylü modeller, dantel ya da taş işli duvaklar,  taçla kullanılacak olan  duvaklar sadece bu modellerden birkaçıdır…  Güzel bir duvak şahane bir gelinliği devleştirebileceği gibi, kel alaka ve sakil bir duvak güzelim bir gelinliği berbat edebilir. Öte yandan gelin duvağı seçiminde yüz şekli, gelinliğin kumaşı ve şekli büyük rol oynamaktadır. Duvak seçerken vücut tipi bile göz önünde bulundurulmalıdır. Misal olarak minyon bayanlar kısa duvak, uzun boylu bayanlarsa kuyruklu veya uzun metrajlı duvaklardan yararlanmalıdır. Kısa boylu bir bayanda uzun bir duvak sakil durabileceği gibi, uzun boylu bir bayanda kısa bir duvak  çok irite edici durabilir.
gelin-duvagi-secimi2

Yüze uygun duvak konusuna geçiş yapacak olursak, yuvarlak yüzlü bayanlar daima omuz hizasındaki duvaklardan seçmelidir.  Bu tarz duvaklar yüzü daha uzun gösterir. Saç stili hiç kuşkusuz ki duvak konusundaki en mühim detaylardandır.  Misal olarak gösterişli bir saça üzerini kapatacak bir duvak olmaz. Görkemli saçları duvaklar gölgelememeli,  albenili duvaklarıysa saçlar bastırmamalıdır. Bu konuda dengeyi sağlamak size kalmış.

gelin-duvagi-secimi3

Diğer yandan duvak gelinliğin şatafatını da söndürmemelidir. Çok görkemli bir gelinliğe çok işli ve ışıltılı bir duvak kullanılmaz. Duvak ve gelinlikte renk farkı olmamalıdır. Yine dikkat edilmesi gereken bir detay olarak sırt pencereli ya da dekolteli bir gelinlikte uzun bir duvak kullanılmamalıdır. Size bu konuda küçücük bir tüyo daha vermemiz gerekirse, duvak seçmeye bir – iki yakın arkadaşınızla gitmenizi öneririz. Zira duvak takıp çıkardıkça aklınız karışacak ve algınız değişecektir. Oysaki bu konuda önyargısız bir şekilde karşıdan bakan 2 çift göz hiçbir şeyi kaçırmayacaktır ve en güzelini seçmeniz konusunda da size çok yardımcı olabilecektir.

gelin-duvagi-secimi4

Seçilen duvağın içinde gelin adayının rahat hareket edebilmesi de önemli bir detaydır elbette. Öte yandan son duvak trendlerinden hem uzun hem kısa olarak kullanılabilen çift alternatifli olanlara da bir göz atmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir