GELİN ÇİÇEĞİ SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN DETAYLAR?

Gelin çiçeği bir gelinlikte büyük resmi tamamlayan en büyük unsurlardandır. Peki gelin çiçeği nasıl seçilmeli? İşte bu konuda gelin adaylarına rehberlik etmek istiyoruz. İşte Detaylar

Gelinlik, çanta, ayakkabı, takı torbası oranında önem taşıyan bir başka unsur da elbette ki gelin çiçeğidir. Zira siz bir gelin olarak elinizde tutuğunuz çiçeğinizle ruhunu, tarzınızı ve zevkinizi de sergilemiş olursunuz aynı zamanda. Toparlayacak olursak bu büyük resmin en büyük parçalarından biridir. Zira tüm düğün boyunca en göz önünde duracak olan noktada ortada duracaktır.

gelin-cicegi-buketi3

Peki, gelin çiçeği seçerken neye göre seçeceğiz? Öncelikle taze çiçek kullanacaksanız şayet, en baştan söyleyelim mevsim sizi hangi çiçeği kullanmaya tabii ederse o yönde davranmanız gereklidir. Bu bakımdan elbette ki yaz gelinleri daha şanslıdır. Zira bahar ve yaz aylarında canlı çiçek seçenekleri çoğalır.  Kış geliniyseniz de bire bir başarılı imitasyonlardan olan yapay çiçeklerden yaptırarak  gelinliğinizi desteklersiniz. Öte yandan bu çiçekleri ömrünüz boyu da saklayabilecek olmanız size avantaj sağlayacaktır.
gelin-cicegi-buketi4

Gelin buketinizin renk tonu gelinlik formuna uyum göstermeli, rengi gelinliğe tezat teşkil etmemelidir.  Öte yandan buketiniz aşırı iri olmamalı cüssenizle de orantılı olmalıdır. Son senelerde gelin adayları gelin çiçeği seçerken saç aksesuarlarına uyumlu formlarda yaptırmaktalar. Örneğin saçlarında incili taçlar, sarkıtlar, aparatlar varsa çiçeklerini incilere sardırmaktalar. Saçlarında çiçekten taçlar kullanılıyorsa ellerinizdeki çiçekleri de aynı bütünlükte yaptırmaktalar ya da saçlarında sawarovskyli taçlar varsa da çiçekleri de sawarovskylere sarılı olabilmekte örneğin.  Bu arada çiçeğinizi sardığınız materyalinde gelinliğinizle uyumlu olmasına aman dikkat diyoruz (Örn: kurdeleler, organze tüller, kuşaklar, kafes tüller v.b.) Öte yandan minyon gelin adayları gelin çiçeği seçerken mutlaka ama mutlaka top buketlerden tercih etmelidir. Dökümlü olan buketleriyse uzun boya sahip olan gelin adayları kullanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir