Gelin Çiçeği Modelleri

Gelin çiçeği, gelinliği tamamlayan, gelin adaylarının bekarlara şans getirmesi için attığı çiçek buketidir.  Gelin çiçeği, gelinlerin isteklerine,i mevsim çiçeklerine göre çeşitlendirilebilen, farklı buket modelleri ile gelinliği tamamlayan çiçek buketleridir.

Gelin-Çiçeği-Modelleri-8

Gelin çiçeği modelleri, normal bir çiçek buketi şeklinde, büyük bir buket eklinde,  sarkık çiçekler şeklinde, tül ve danteller ile süslenmiş çeşitleri ile, yapmacık çiçeklerden oluşan farklı renklerin yer aldığı tüller ile bezenmiş modelleri ile gelinlerin vazgeçilmezi olmuştur. Düğünler için mevsim çiçeklerine göre; kırmızı, beyaz güllerin bir arada olduğu, üzerine sim serpilmiş ve tül ile toplanmış top şekli verilmiş gelin çiçeği modeli veya, mavi pembe güllerin beyaz ve kırmızı kurdaleler ile bağlanarak demet haline getirilmiş modeli, sümbül çiçeklerinden oluşan çemberin içine yerleştirilmiş gül çeşitlerinde oluşan gelin çiçeği modelleri  tercih edilebilir.

Gelin-Çiçeği-Modelleri-7

Gelin adaylarının en çok tercih ettiği gelin çiçeği modeli ise; yarım top şeklinde dantel ve tül ile çevrelenmiş, kırmızı ve pembe güllerin bir arada desen oluşturduğu, üzerine kırmızı simlerin yer aldığı, kırmızı dantel ile bağ haline getirilmiş gelin çiçeği modelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir