Fondöten Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Bayanlar ciltlerinin her daim pürüzsüz görünmesini ister. Günümüzde genetik sorunlardan, iş stresi, günün yorgunluğu derken bu sorunlar hemen cildimizde kendini gösteriyorlar. Yüzünüzde küçük de olsa maalesef pürüzler ortaya çıkıyor. Bu yüzden en çok satın alınıp ve kusurları örtme de ilk sıra da yer alan fondötenler kurtarıcı ürün olarak bilinmektedir. Tabi sadece fondöten sürüp geçmekle pürüzler kapanmıyor fondöten sürmenin de kendine has altın kuralları var. Doğru seçim yapın ve uygulayın ki cildiniz istediğiniz güzelliğe kavuşsun.

  Fondöten seçiminde öncelikle teninize en uygun fondöteni seçmeniz gerekmektedir. Fondötenler kendi içeresinde çeşitli gruplara ayrılırlar. Bunlar; kremli fondöten, sıvı fondöten, stik, kuru fondöten… Hepsi kapatıcı özelliğe sahiptir. Sıvı Fondötenler; kullanımı en basit olanıdır. Yüzünüzde renkli bir görünüm olmasını sağlar. Her cilt tipine uygun olduğu için genelde en çok kullanılan fondöten türüdür. Kremli fondöten; cildinize nemlilik ve yumuşaklık hissi veren fondöten çeşididir. Uygulanması rahat olduğu için kremli fondöten de sıkça tercih edilenler arasındadır.

  Kuru fondöten; ayrıca pudra kullanan bayanlar kuru fondöten kullandıklarında buna gereksinim duymazlar. Önceden nemlendirilmiş yüze sünger yardımı ile rahatlıkla sürebilirler. Fondöten sürmeden önce cildinizin temiz olmasına mutlaka dikkat edin. Yüzünüze nemlendirici sürün ki daha uzun süre yüzünüzde kalmasını sağlarsınız.

  Cildinize en uygun rengi seçtikten sonra ister parmaklarınız isterseniz yumuşak bir sünger yarımdı ile yüzünüzün her yerine eşit şekilde yayın. Burun, kaş ve saç diplerine yakın yerleri de özenle kapatın. Sünger ile fondöteni kullanıyorsanız hafifçe süngeri ıslattığınızda daha güzel sonuçlar alabilirsiniz bayanlar Hep güzel kalın…

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir