FİYONK YAKA TRENDİ

Son dönemlerde yaka aksesuarları ve yakalarda yapılan oyunlar moda dünyasında oldukça trend hale gelmiştir. Geçtiğimiz yaz sezonunda hatırlayacağınız gibi kayık yaka ve düşük omuzlar popüler hale gelmişti. Kış sezonunda ise bu yaka tipinin yerini daha kapalı bir yaka tipi almıştır: fiyonk yaka.
Fiyonk yaka bluz ve gömlekler bu sezonda oldukça trend bir hale gelmiştir. Fular modası ile de paralel bir yükseliş gösteren bu trend sayesinde hem kışın soğuğundan korunacak hem de tarz ve şık bir görünüme kavuşacağız.
Dolabınızda fiyonk yaka bir gömlek yok ise bu trende ayak uydurmak için biraz yaratıcılık yeterli olacaktır. Güzel bir kurdele seçin veya kullanmadığınız bir fuları değerlendirin. Gömleğinizin yakasında yapacağınız bu küçük oyun ile siz de fiyonk yaka bir gömleğe sahip olabilirsiniz.
Bu tarz bir gömlek ya da bluzu yüksel bel pantolon ile tamamlayarak daha ‘formal’ bir görüntüye kavuşman mümkün. Fakat fiyonk yaka gömleği spor ve raht bir tarzda değerlendirmek istiyorsan, tulum, salopet ya da askılı bir elbise altına giymeni öneririz. Altına da spor bir ayakkabı ile istediğin rahat havayı yakalayabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir