Ev Yapımı Dudak Balmı Tarifleri

Dudak sağlığını korumak için dudak bakımına önem göstermemiz gerekmektedir. Dudaklarınızda kuruma, çatlama ve pullanma gibi belirtiler varsa piyasada satılan kimyasal dudak balmlarını tercit etmeden evvel kendiniz evde doğal dudak balmları yapabilirsiniz.

Nemlendirici Hindistan cevizi Yağlı Dudak Balmı

Hindistan cevizi yağı doğal nemlendirici etkisiyle yüz maskelerinden tırnak problemlerine kadar tüm kozmetikte kullanılıyor. Dudak balmınızda da kullanarak doğal bir nemlendirici elde edebilirsiniz.

Malzemeler

5 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı
3 tatlı kaşığı vazelin
1 tatlı kaşığı balmumu

Hazırlama

Balmumunu ısıtarak mikrodalgada yada benmari usulü erittikten sonra vazelin ve hindistan cevizi yağını ekleyerek karışımı iyice karıştırın. Bir kaç dakika boyunca da sürekli karıştırmaya devam edin. Daha sonra soğuması için biraz bekletin. Karışım soğuyup sertleştikten sonra dudaklarınıza sürünüz.

Besleyici ve Parlatıcı Ballı Dudak Balmı

Antioksidan özelliğiyle bilinen bal, dudaklarınızı korurken parlatıcı görevide görecektir. Tatlı badem yağı ise doğal E vitamini içermektedir.

Malzemeler
1 çay kaşığı doğal bal
2 tatlı kaşığı tatlı badem yağı
1 tatlı kaşığı balmumu

Hazırlama

Mikrodalgada veya benmari usulü erittiğiniz balmumunun içerisine bal ve badem yağını ekleyerek bir kaç dakika boyunca sürekli karıştırınız. Güvenle saklayabileceğiniz bir kaba bu karışımı aktarınız ve soğuması için biraz bekletiniz. Sertleştikten sonra dudaklarınıza bu doğal balmı uygulayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir