Eski Kot Pantolonları Değerlendirelim: Püskül Paça Ve Saçak Paçalı Kot Yapımı

Kot pantolon her kadının kıyafet dolabında bulunan ve kriz anlarında kurtarıcı parçalar listesinde üst sıralarda yer alan joker bir parçadır. Peki, kot pantolonlarınızı baştan yaratmaya ve sezonun trendlerine uygun hale getirmeye var mısınız? İşte hiç para harcamadan elinizdeki kot pantolonları değerlendirerek sahip olabileceğiniz püskül paça ve saçak paçalı kot pantolon yapımı…

Püskül paçalı jean yapalım

Malzemeler:

Kot pantolon, makas, boncuk cımbızı

Yapılışı:

Öncelikle eski kot pantolonunuzun paçasında bulunan dikişli kısmını kesmelisiniz. Ardından boncuk cımbızı ile yanlarından bulunan ipleri istediğiniz kadar çekmeli ve uzatmalısınız. Bu işlemin ardından görünen beyaz iplerin hepsini temizleyerek sadece kot kumaşı iplerinin kalmasını sağlayabilir ve püskül paça kot pantolonunuzu istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Saçaklı paça

Malzemeler:

Kot pantolon, makas

Yapılışı:

İlk iş olarak pantolonunuzun paçasında bulunan dikişli kısımları kesmelisiniz. Ardından pantolon paçanızı dilediğimiz uzunlukta yanlardan açmalısınız. Arkasını biraz daha uzun bırakacak şekilde ön kısmını biraz daha kısa kesebilir ve dilediğiniz boyutta şerit şerit keserek saçak paça pantolonunuzu hazır hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir