Düğün Öncesinde Saçınıza Uygulayabileceğiniz Bakım Rutinleri

Yazın gelmesi ile birlikte düğün sezonu da geldi çattı! Peki, hangi gelin düğününde çok güzel ve bakımlı saçlara sahip olmaz istemez ki? İşte düğün gününüzde sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olmanız için öncesinde yapmanız gereken bakımlar…

Saç vitaminleri

Düğününüzden yaklaşık 5-6 ay öncesinde başlayacağınız saç bakımlarınızdan ilki saç vitaminleri uygulamak olmalıdır. Saçlarınızı hem beslemeye hem de canlandırmaya odaklanan saç vitaminleri sayesinde saçlarınız parlak ve ışıldayan bir görünüme kavuşacak.

Beslenmeniz önemli

Saçlarınızın sağlıklı ve bakımlı gözükmesi için dikkat etmeniz gereken adımlardan birisi de hiç şüphesiz beslenmenizdir. Düğünden 5-6 ay öncesinde başlayarak düzenli beslenme prensipleri edinmeniz saç bakımınız için ideal olacaktır. Kalsiyum, E ve A vitamini açısından zengin olan besinleri günlük rutininize eklemeyi unutmayın.

Hindistan cevizi yağı mucizesi

Eğer saç tellerinizin ince olmasından şikâyetçi iseniz düğün öncesinde saç tellerinizin kalınlaşmasına yardım eden Hindistan cevizi yağını kullanmalısınız. Hindistan cevizi yağını düzenli olarak her hafta uyguladığınızda farkı göreceksiniz.

Badem yağı mucizesi

Eğer saçlarınızın yağlı olmasından şikâyetçi iseniz badem yağının mucizevî etkisinden faydalanabilirsiniz. Badem yağı ile hem saçınızın yağ dengesini dengeleyebilir hem de saçlarınıza parlaklık kazandırabilirsiniz.

Saç bakımı yaptırın

Düğün gününüzden birkaç gün önce muhakkak bir kuaförün kapısını çalın ve güzel bir saç bakımı yaptırın. Saç bakımı saçlarınıza parlak ve sağlıklı bir görüntü kazandıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir