Doğal yöntemlerle cilt beyazlığı nasıl sağlanır

  Cerrahi müdahale veya doktor müdahalesi ile cilt beyazlığını kazanmayı tercih etmeyenler, daha doğal bir biçimde ve evde uygulanacak yöntemler ile cildinde birkaç ton daha açık renklere kavuşmayı istemektedirler. Bizler de bu nedenle cildinin renginin açılmasını isteyenler için daha beyaz ciltlere kavuşmalarını sağlayacak olan önerilerimizle karşınızdayız.

  Siz değerli ziyaretçilerimiz için evde hazırlayabileceğiniz doğal maskelerden örnekler vererek, cildinizin rengini nasıl beyazlatabileceğinize dair önemli ipuçlarını aktaracağız. Buna göre doğal biçimde cildin beyazlaması adına neler yapabileceğinizi daha rahat bir biçimde görmenizi sağlayacak olan önerilerimizle sizinle birlikte olduğumuzu göstermek istiyoruz.

  İşte cildinin beyazlamasını isteyenlerin evde hazırlayabilecekleri bazı maskeler şunlardır:

   Badem ve Bal Maskesi

  1 tatlı kaşığı süt tozu, yarım tatlı kaşığı badem tozu veya badem yağı ile 1 tatlı kaşığı balı karıştırarak hazırlayacağınız maskeyi cildinizde 15 dakika beklettikten sonra durulamalı ve bunu belirli aralıklarla tekrarlayarak cildinizdeki renk açılımını fark etmelisiniz.

   

  Domates ve Yoğurt Maskesi

  2’şer çay kaşığı domatesin suyu, yulaf ezmesi ve yoğurt malzemelerini ekleyerek hazırlayacağımız karışımı cildinize maske halinde sürmeli ve 15 dakikanın ardından ılık su ile durulama işlemine geçmelisiniz.

  Bu şekilde hazırladığınız karışım sayesinde cilt tonunuz açılacak, cildiniz sıkılaşacak ve cilt lekelerinizin de giderilmesi sağlanacaktır.

   

   Limon ve Salatalık Maskesi

   

  1 tatlı kaşığı oranlarında limonun ve salatalığın suyunu karıştırmalı, daha sonra cildinize uygulamaya başlamalısınız. Salatalığın cildi aydınlatmakta olduğunu yıllardır kremlerin içerisinde kullanılmasıyla da duymakta ve bilmekteyiz.

   

  Yukarıda malzemelerini ve hazırlanışlarını paylaştığımız aydınlatıcı maskeleri cildinize uyguladıktan sonra siz de kısa sürede farkı gözlemleyebileceksiniz. Evde pratik bir şekilde hazırladığınız bu işlemler sayesinde başka bir yönteme ve malzemeye de gerek duymadan hedefinize ulaşacak olmanın rahatlığını ve mutluluğunu yaşayabileceksiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir