Doğal Yöntemler İle Kepek Sorununa ‘Elveda’

  Saçınızda oluşan kepek sizi oldukça rahatsız eden bir boyuta ulaştıysa, size sunacağımız doğal kepek maskelerini muhakkak denemelisiniz. Üstelik bu maskeler pratik ve oldukça masrafsız!

  İşte saçınızda kepek sorununa veda etmenize yardımcı olacak en etkili maskeler…

  Limon ve yoğurt maskesi

  Bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler; 2 çorba kaşığı zencefil suyu, 3 çorba kaşığı yoğurt ve 1 çorba kaşığı limon suyudur. Bu maskeyi hazırlamak için tüm malzemeleri karıştırmanız ve saçınıza masaj yapmanız yeterlidir. Maskeyi saçınızda on beş dakika bekledikten sonra sıcak suyla yıkayabilir, bu maskeyi haftada 1 kez tekrarlayabilirsiniz. Maske içerisinde bulunan zencefil doğal bir antiseptik olduğu için saç derinizi hem güçlendirir, hem de kepek oluşumuna neden olan küf ve mantarların çoğalmasını engeller.

  Hindistan cevizi yağı

  Saçınızı kepekten arındırmak için limon ve yoğurt maskesini yaptıktan sonra tam aşamalı bir bakım için nemlendirme adımına geçmelisiniz. Bunun için haftada bir kez fındık büyüklüğünde hindistan cevizi yağını elinize alarak saç köklerinden uçlarına doğru yedirmeniz ve son adım olarak saç köklerinize masaj yapmanız yeterli olacaktır.

  Besleme

  Kepekli saç derisinin en büyük problemlerinden birisi saç derisini besleme sorunudur. Bunun için bir limonun suyunu bir çay kaşığı badem yağı ile karıştırıp hem saçlarınıza hem de saç derisine masaj yaparak uygulamalısınız. Bu bakımı ayda iki kez yapabilirsiniz.

  Onarma

  Kepekli bir saç derisini onarmak için banyodan çıkmadan önce bir tatlı kaşığı balı saç derinize sürerek iyice masaj yapabilirsiniz. Bu işlemi saç derinizde on beş dakika beklettikten sonra sıcak suyla yıkayabilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir