Doğal Yollarla Saçlarınızın Rengini Açma

  Yazın gelmesi ile birlikte saç renginde değişikliğe gitmek isteyenler kimler?  Saçınızda yaz havası estirmek ve en risksiz işlemlerden birisi olan ombre ya da balyaj yaptırmak istiyorsunuz ancak kimyasal bir işlemle saçlarınıza zarar vermekten de çekiniyorsunuz. Öyleyse işte size en doğal tavsiyeler ile saçlarınızda yaratacağınız ‘sunkiss’ görüntüsünün ipuçları…

  Papatya çayı

  Bilinen en doğal saç rengi açıcılarından birisi olan papatya çayı, özellikle koyu renkteki saçlara kattığı altın renginde ışıltılar ile ‘güneşten açılmış gibi’ efektini verenlerden birisidir. Bir bardağın içindeki kaynar suda 10 dakika kadar demlediğiniz papatya çayını soğumaya bırakarak ardından temiz saçlarınıza uygulayın ve gece boyunca saçınızda bekletin. Ertesi gün durulayıp aynı işlemi bir kez daha yaptığınızda saçlarınızdaki farkı anlayacaksınız.

  Limon

  İçerisinde bulunan asit sayesinde herhangi bir kimyasal kullanmadan saçlarınızın rengini açabilirsiniz. Bunun için iki yemek kaşığı limon suyunu bir bardak ılık su içinde karıştırmanız ve tüm saçınıza uygulamanız yeterlidir. Saçlarınızı bu şekilde dışarıda ve güneşle temas ederek kuruttuğunuzda ise istediğiniz saç rengi açılmasına ulaşacaksınız.

  Tarçın

  Pek bilinmeyen doğal yöntemlerden birisi olan tarçın ani renk açılmasından korkanlar için birebirdir! Bunun için bir çay kaşığı tarçını macun haline dönüştürene kadar su ekleyerek karıştırmanız ve ıslak saçlarınıza sürmeniz yeterlidir. Hatta bu işlemi yaparken işin içine en sevdiğiniz saç kremini de dahil edebilir, işlem sonrasında saçlarınızın yumuşacık olmasını sağlayabilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir