Loading...
Gelinlik Modelleri

Dantel Gelinlik Kumaşı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Birkaç çeşitli dantel gelinlik kumaşı bulunurken bunlardan en bilineni ise Fransız dantelidir. Fransız danteli tüm gelinlik modellerine kolaylıkla uygulanabilen şık ve ince bir kumaş çeşididir. Taklitleri ise oldukça fazladır.

 Romantizmi seven gelinler, klasik bir tarzı düşlerken modern bir görünümü de sergileyen bir gelin olmayı arzulayan gelin adayları dantel kumaşlı gelinlik modellerini tercih edebilirler.

 Dantel kumaşlar dekolte bölgesinde, yakalarda, kollarda, bel bölgesinde, sırt bölgesinde, etek bölgesinde ya da tümüyle bütün vücutta kullanılabilir.

925_1

Hangi Mekanlarda Tercih Edilmektedir?

Dantel kumaşlı gelinlikler için mekan ayırt etmek doğru değildir. Çünkü dantel kumaşlar her mekana anında uyum sağlayabilme özelliğine sahiptir. Otel ya da kapalı mekan düğünlerinde kabarık gelinlik modeli tercih edilebilirken kır düğünü veya havuz başı düğünlerde yaz aylarında uçuş uçuş tarzdaki gelinliklerde dantelli detaylarıyla duvak veya kuyruklarında enstantanelerle desteklenebilirler.

Düşük omuzlu veya straplez gelinlik modellerinde de çok hoş duran dantel kumaşlar sadece düğün değil nikah gelinliği veya elbiseleri için de doğru bir tercihtir.

uzun-kollu-gelinlik-modelleri-2015-16

Dantelli gelinlik kumaşı seçiminde dikkat edilmesi gereken özellikler ise;

Fransız dantelinin öncelikli tercih olması,
Dantellerin kumaşla aynı tonda olması,
Dantellerdeki işçiliğin ve boncuk işlemelerinin özenli şekilde yapılmış olması hayatınızın en özel günü için özel anlarınızı taçlandıran önemli detaylardandır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir.