DAHA UZUN GÖRÜNEBİLMEK İÇİN…

Kadınlar için topuklu ayakkabılar hiç şüphesiz ki vazgeçilmez. Hem kadına zarafet katması ,hem boyu uzatması bakımından. Birbirinden güzel topuklu ayakkabılar vitrinlerden göz kırparken, hem bazı ayak problemleri hem de yorgunluk nedeni ile giyilemeyen topuklu ayakkabı  yerine birkaç ufak hile ile boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz. Nasıl mı ? Hemen anlatalım.

  • En başta doğru kıyafet seçimi ile tabi ki . Son zamanlarda tarz programları ile duymaya alışık olduğumuz vücut proporsiyonuna göre giyinerek. Nedir vücut proporsiyonu ; en kısa tanımı ile vücut oranıdır.  Vücut proporsiyonuna göre özellikle desenli , çizgili , çok renkli kıyafetler yerine, tek renk kıyafetler tercih etmek.
  • Ve tabi ki ayakkabı. Ayakkabı seçerken dikkat edilmesi gereken ise bilekten bağlı ya da bileğe kadar olan modeller yerine , bileğin altında kalan modeller tercih etmek.  Bileğe kadar olan modeller her zaman bacak boyunu olduğundan daha kısa gösterir.

 

  • Diz üstünde kalan etek modelleri de aynı şekilde bacak boyunu daha uzun göstermenin yollarından biri.
  • Son dönemin modası olan yüksek bel pantolonlar, etekler ve şortlar da aynı şekilde üzerine uygun bir kıyafet seçimi ile boyunuzu olduğundan daha uzun gösterecektir.
  • Rahat giyinmeyi tercih edenlerin vazgeçilmezi olan bol elbiselere uygun olacak şekilde kullanacağınız ince kemerlerle hem rahat hem de olduğunuzdan daha uzun görünerek  bir taşla iki kuş vurabilirsiniz.
  • Aynı şekilde aksesuar kullanımı da büyük önem taşıyor. Büyük çanta ve aksesuar seçimi kısa boylu kadınlar için uygun olmazken, daha küçük omuz çantaları ve aksesuarlar tercih edilmelidir.
  • Elbise rengi olarak koyu renkler tercih etmek . Koyu renk daha ince bir görüntü yaratacağından , daha uzun görünmenizi sağlayacaktır.
  • Son olarak , üst seçiminde V yaka kıyafetler daha zarif ve daha uzun bir görüntü yaratacaktır.

tkr34

daha-uzun-gorunmek-icin-nelere-dikkat-etmeli-nasil-giyinmeli

daha-uzun-gorunmek-icin-ten-rengi-ayakkabi-kullanin

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir