ÇİZGİ DESEN MODASI

Çizgi desen, moda dünyasında adeta bir klasiktir. Her sezon farklı şekillerde kullanımı ile tekrar popüler olan çizgi deseni, rahat ve özgür formu ile çoğu kişinin vazgeçilmez tutkusudur. Bu sezon da çizgi desenini farklı desenlerle ‘match’ etmek oldukça popülerdir.

Siz de çizgi deseni ile birlikte kullanılacak desenlerin neler olduğunu merak ediyorsanız, buyurun birlikte inceleyelim.

Kazayağı Deseni- Çizgi Deseni

Aynı renklerde tercih edeceğiniz ( genelde siyah-beyaz) kazayağı deseni bir paltonun altına çizgili bir etek, sizi hem zarif hem de şık gösterecektir. Bu iki deseni birlikte kullanırken dikkat etmemiz gereken nokta ince çizgiler ile iri kazayağı desenini kullanmak ya da küçük kazayağı deseni ile iri çizgileri kullanmaktır.

Puantiye-Çizgi Deseni

Puantiye deseni ile çizgi deseninin birlikteliği iyi bir uyum sağlamaktadır. Yine renk seçiminin benzer renklerde olmasına dikkat edersek, renklerden çok desenler ön plana çıkar.

Çiçek Deseni –Çizgi Deseni

Çiçek deseni ve çizgilerin birlikte kullanımı hem tarz hem de şık bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Yine renklerin aynı tonlarda olmasına özen gösterirsek, desenler arasındaki geçişi sağlamış oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir