Cilt Bakımında Yeni Akım: Zerdeçallı Yüz Maskesi

Zerdeçal yemeklerimizi tatlandıran en güzel baharatlardan birisidir. Ancak zerdaçalın sadece yemeklerinizde değil cilt bakımınızda da etkili olduğunu biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız işte size zerdeçal mucizesi…

Zerdeçalın cilde faydaları

Zerdeçal antioksidan açısından oldukça zengin bir baharattır. Bu içeriği sayesinde zerdeçal aslında genç görünen bir cildin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Ayrıca cildin tonunun korunmasında, renk değişikliklerinde ve leke tedavisinde de etkilidir. Yaraların daha kısa sürede iyileşmesini destekleyen zerdeçal, cilt tahrişlerini de yatıştırır.

Peki, zerdeçal ile etkili ve pratik bir maske yapmak ister misiniz? İşte size hem masrafsız hem de zahmetsiz zerdeçal tarifi:

Zerdeçal maskesi tarifi

1 tatlı kaşığı zerdeçal

1 tatlı kaşığı bal

1 tatlı kaşığı tam yağlı yoğurt

Badem yağı veya hindistancevizi yağı

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri cam bir kabın içerisinde karıştırın. Hazırladığınız maskeyi alnınızdan başlayarak boynunuzun altına kadar parmak uçlarınız ile veya makyaj fırçanızı kullanarak uygulayın. Maskenin tamamını yüzünüze uyguladıktan sonra yaklaşık 20 dakika cildinizde bekletin. Bekledikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayın ve durulayın.

Havyar Bakımı Nedir?

Havyar bakımı, çeşitli balık türlerinden havyar içerikleri kullanılarak yapılan bir cilt bakımı dır. Yoğun bir bakım olan havyar bakımı özellikle anti aging etkisi, besleyici ve sıkılaştırıcı etkisi ile nemlendirme etkisi olan oldukça başarılı bir bakım çeşididir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir