Cildiniz İçin Gece Bakım Rutini Oluşturalım Mı?

  Cildinizin sağlıklı ve bakımlı gözükmesi için düzenli bir cilt bakım rutini oluşturmanız oldukça önemlidir. Özellikle gece yatmadan önce yapacağınız bakım rutini, cildinizin daha sağlıklı olması ve parlak görünmesini sağlayacaktır. Peki, gece bakım rutini nasıl yapılır?

  1.Adım: Cilt temizliği

  Yaptığınız makyajları sadece ıslak mendille ya da bir pamukla çıkarabileceğinizi sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Cildinizdeki makyajı temizlemediğiniz takdirde makyaj bir kat aşağı inmektedir. Bu durum da cildinizde siyah nokta ve sivilce oluşumunu tetiklemekte, cildinizin sağlıklı görüntüsünü bozmaktadır.  Bu yüzden gece bakım rutininizde ilk işiniz makyajınızı temizlemek olmalıdır.

  2.Adım: Peeling

  Gece bakım rutininizde cildinizi temizledikten sonra sıra peeling yapma aşamasında! Cildinizin gün içerisinde maruz kaldığı pis hava ve cildinize uyguladığınız makyajın kalıntılarını temizlemek peelingin görevi. Önerilen ise haftada 2 veya 3 kere peeling yapmanız yönünde.

  3.Adım: Tonik

  Gece bakım rutininizde peeling yaptıktan sonra sıra geldi cildinizin nefes almasını sağlamanızda! Bunun için cildinize uygun bir tonik ile cildinizi temizlemenizi öneriyoruz.

  4.Adım: Göz çevresi kremi

  Gece bakım rutininizin son aşaması ise göz çevresi bakımıdır. Her akşam cilt temizliği, peeling ve tonik uygulamanızdan sonra mutlaka göz çevrenize de önem vermeli, uygun göz çevresi kreminizi yatmadan uygulamanız gerekmektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir