Brezilya Fönü Nedir?

Brezilya da yaklaşık 5-6 sene önce bulunan ve geliştirilen,saçları düşünüldüğü gibi   yıpratmayan ve aksine bakımını sağlayan kalıcı bir föndür. Brezilya’nın tropikal iklimi nedeniyle geliştirilen bu fön hızla dünyaya yayılmaya başlamıştır. Son 1 yıldır Türkiye’de de uygulanmaya başlayan Brezilya fönü giderek yaygınlaşmakta ve özellikle çalışan kadınların hayatında önemli bir yer edinmektedir.

Bilindiği gibi saç moleküleri keratinden oluşur..Saçlarda ki keratin eksikliği saçların mat ve kabarık durmasına,elektriklenmesine neden olur. Bu yapı itibariyle Brezilya fönüde saçlara en son teknolojiyle keratin yüklemesi yapılır ve böylece sıradan yapılan fönlere karşı saçlarınızın daha bakımlı daha doğal durmasını sağlar.

Brezilya Fönünün Avantajları nedir?

Brezilya fönüyle yıllardır uğraşılan ve bir türlü çaresi bulunamayan kırıklardan kurtulabiliyor,sürekli yapılan saç bakımını da tek seferde yapmış olursunuz.Diğer düzleştirmelere ve fönlere karşı zamanınızdan da tasarruf ederek düz ve sağlıklı saçlara sahip olabiliyoruz..Brezilya fönü bakımlı saçlarda 4 ay dururken kuru ve yıpranmış saçlarda bu süre 6 aya kadar çıkmaktadır.Bunun nedeniyse saç tellerinde ki kırıkların ve çatallanmaların fazla olup moleküllerin daha derine inerek bakımı sağlamasıdır.

Brezilya fönünde merak edilen sorulardan biride saçlar uzayınca şekil bozulur mu?
Uzayan saçlar da herhangi bir kimyasal etki olmadığından ve daha önce Brezilya fönüyle saç diplerine de bakım uygulandığından dolayı herhangi bir şekil bozukluğu olmayacaktır. Ancak dilerseniz uzayan saç diplerinize tekrardan uygulata bilirsiniz.
Brezilya fönü diğer düzleştirme yöntemlerine göre daha pahalıdır.Çünkü içeriğinde ki maddeler özel formüle edilmiş ve teknik olarak yapılan işlem daha fazla olmuştur.Brezilya fönünü teknik eğitim aldıktan sonra her kuaför uygulayabilir. Ülkemizde fiyatlar saçlarınızın yapısına bağlı olarak 450 tl den başlayıp 1000 tl ye kadar çıkarak değişmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir.