BOYFRİEND JEAN KOMBİN KILAVUZU

  Sonbaharın gelmesi ve havaların git gide soğuması ile birlikte ne giyeceğimiz sorunsalı gittikçe büyük bir dert haline gelmeye başlamıştır. Günün saatleri arasına sıcaklık farkının şaşırtıcı derecede değiştiği şu günlerde bazı kurtarıcı parçalara ihtiyacımız bulunmaktadır. Moda dünyası tarafından kurtarıcı parçalar olarak kabul edilen ve her kadının dolabında mutlaka olması gereken kot pantolonlar, ister bootie ister spor ayakkabı isterseniz de şık bir topuklu ayakkabı ile oldukça güzel kombinlere imza atmaktadır. Her sezon değişik tarz ve modellerde kot pantolonların moda dünyasına imza attığı gerçeğini de göz önünde bulundurursak, sezonun trend olmuş kot pantolon modellerine göz atmak gerekliliğinin de nedenini anlamış oluruz.
  İşte sezona damgasını vurmuş olan kot pantolon modellerinden biri olan boyfriend jean, sezonda oldukça trend bir kullanımda karşımıza çıkmaktadır. Her tarzla uyumlu bir birliktelik sağlayan boyfriend jean modasını daha yakından incelemeye ve örnek kombinler oluşturmaya ne dersiniz?
  HEM RAHAT HEM ŞIK
  Boyfriend jean modasının bu kadar popüler olmasının en önemli sebeplerinden biri vücuda oturmayan ve rahat bir kesimi olan modeller olmasıdır. Rahatına düşkün kişilerin vazgeçemediği boyfriend jean’ler, spor ya da şık kombinlerle oldukça iyi bir uyum sağlamaktadır. Günlük kullanımda hem rahat hem de spor bir görüntü oluşturmak isteyenler için ilk önerimiz boyfriend jean’leri bol tişörtler ile birlikte kullanmalarıdır. Bu şekilde hem spor hem de sezonun modasına uyun bir görüntü yakalamak mümkün olacaktır. Bizim önerimiz ise sezonda oldukça popüler olan lüks spor modasına da ayak uydurup, boyfriend jean üzerine süslü sweat giymenizdir. Bu görüntüyü oluşturduğunuzda; elinize alacağınız clutch tarzında bir çanta bile abartı durmayacaktır. Altınıza ayakkabı olarak sadelikten ve rahatlıktan yana olmanızı öneriyoruz. Spor ayakkabılar bu kombinin vazgeçilmez tamamlayıcısı olmakla birlikte sezonda moda olan postal tarzı botlar da oldukça uyumlu olacaktır.
  DAHA ŞIK BİR GÖRÜNTÜ İÇİN
  Boyfriend jean modasının rahatlık ve spor temasından kurtulup, bu parçayı daha şık bir kombinde değerlendirmek istediğinizde işin içine bluzlar ve belden oturtmalı klasik parçalar dahil olmaktadır. Bu konuda önerimiz ise beyaz bir basic tişört ile tercih edeceğiniz siyah renk bedeninize oturan formda bir blazer cekettir. Bu kombinin altına ayakkabı olarak şık bootie ya da sivri burun bir stiletto tercih ederek, tarzınızı daha da şıklaştırabilirsiniz. Çanta olarak minik ve şık çantalardan vazgeçmeyerek dengeli bir görüntü oluşturabilirsiniz. Ayrıca boyfriend jean’ı ister spor olarak kullanırken isterseniz de klasik olarak kullanırken paçalarını kıvırmayı ihmal etmeyin.
  OVERSİZE KAZAK-BOYFRİEND JEAN
  Gelelim sezona damgasını vuran bir diğer moda trendine… Oversize modası bu sezon oldukça popüler olan ve sokak stilinde oldukça sık gördüğümüz moda akımlarından biridir. Oversize kazaklarımızı kullanabileceğimiz en iyi parçalardan biri de boyfriend jean’ler idir. Bol kesimde bir pantolonun üzerine yine bol kesimde bir üstlük tercih etmek doğru olur mu diye düşünebilirsiniz. Fakat şunu unutmamalıyız ki; oversize modası tam da bu şekilde bir görüntüyü elde etmek istemektedir.

  Boyfriend-Jean-Kombinleri-sokak-modası-trend-tarz-stil (1)

   

  Boyfriend-Jean-Kombinleri-sokak-modası-trend-tarz-stil (3)

   

  Boyfriend-Jean-Kombinleri-sokak-modası-trend-tarz-stil (5)

   

  Boyfriend-Jean-Kombinleri-sokak-modası-trend-tarz-stil (7)

  Boyfriend-Jean-Kombinleri-sokak-modası-trend-tarz-stil (9)

  Boyfriend-Jean-Kombinleri-sokak-modası-trend-tarz-stil (11)

  Boyfriend-Jean-Kombinleri-sokak-modası-trend-tarz-stil (13)

  Boyfriend-Jean-Kombinleri-sokak-modası-trend-tarz-stil (15)

  Boyfriend-Jean-Kombinleri-sokak-modası-trend-tarz-stil (17)

  Boyfriend-Jean-Kombinleri-sokak-modası-trend-tarz-stil (19)

  Boyfriend-Jean-Kombinleri-sokak-modası-trend-tarz-stil (21)

  Boyfriend-Jean-Kombinleri-sokak-modası-trend-tarz-stil (23)

   

  • Merhaba, öncelikle yazınızı ve görselleri oldukça beğendiğimi belirtmeliyim. Boyfriend kullanmak kolay gibi gözüksede aslında bir o kadar da zor. Doğru kombine edilmediğinde erkek çocuğu gibi görünmek mümkün. bu sebeple hep pür dikkat davranırdım, yazınızla bana yeni fikirler verdiniz teşekkür ederim:) Bende size meraklısıysanız bu konu ile ilgili derlenmiş bir yazı önerebilirim; tarz2.com/boyfriend-pantolonlarinizla-barisin
   Bir bakın derim:)

   ergun ebru 13 Ekim 2017 16:21 Cevapla

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir