Bebeğinizin Rahat Bir Şekilde Uyku Sürecine Geçmesi İçin: Uyku Arkadaşı

  ‘Uyku arkadaşı’ terimini sizin için bir şey ifade ediyor mu? Sizin için pek bir şey ifade etmiyor olabilir ancak bebeğiniz için uyku arkadaşı demek uykuya geçiş sürecindeki en büyük yardımcıları demek. Peki, bebeklerin kendi yataklarında desteksiz bir şekilde uykuya dalmasını öğreten ve uykuya dalmasına yardımcı olan uyku arkadaşı nasıl seçilir?

  Uyku arkadaşları, son dönemlerde bebekleri yataklarında desteksiz bir şekilde uykuya dalmayı öğretme sürecinde en çok başvurulan yardımcılardan birisidir. Çünkü bebekler yatağa uyanık olarak yatırıldıklarında bir şekilde rahatlatmaya ihtiyaç duyarlar. Her bebekte bu ihtiyaç farklı şekilde davranışlara dönüşebilir; kimi bebek emzik emer, kimi bebek ise parmağını emer. İşte bebeklerin bu kendi kendini sakinleştirme ve uykuya geçiş sürecinde onların yardımcısı olacak, elleriyle okşayabilecekleri, koklayabilecekleri, yüzlerine örtüp hatta isterlerse emebilecekleri uyku arkadaşları oldukça önemlidir. Uyku arkadaşı aslında bebek için uykuyla ilişki olan bir güven nesnesidir.

  Uyku arkadaşına ne zaman başvurulması sorusu en çok sorulan sorulardan birisidir. 0-4 ay arasındaki bebeklerin yarım kundaklanmış şekilde yatağa yatırılması önerilen pozisyondur. Kundaklanmış bebeğin yatağında uyku arkadaşına da gerek olmayacaktır. Uyku arkadaşı için en doğru zaman 4. aydan sonrasıdır.

  Uyku arkadaşı seçimi yaparken bebeğinizin emme davranışı düşünerek tüylü ve parçalı olan oyuncaklardan kaçınmanız gerekir. Ayrıca yüzünü örtme ihtimali de olduğu için büyük oyuncaklar uyku arkadaşı seçimi için tehlikeli olabilir.

  Alışveriş için: https://shop.buseterim.com.tr/lovely-sophie-kiz-versiyon

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir