Loading...
Moda

Asalet, aşk ve gücün rengi bu yıl yine kırmızı

Karun Mücevherat, yakut ile bezediği yeni yıl koleksiyonu ile mücevher tutkunlarına yılbaşı gecesine damga vurmayı vaat ediyor. Kişiye özel ürünleri ile fark yaratan Karun Mücevherat’ın sahibi Karun Kıraç, ‘Asaletin, aşkın, gücün rengi kırmızı, yakut kullandığımız mücevherlerimizle adeta dile geldi. Tasarımlarımızı taşıyanlar, her zaman olduğu gibi yılbaşı gecesinin de en parlayanı olacak’ dedi

 

Yeni yıl için hazırlıklarını tamamlayan Karun Mücevherat, ses getirecek bir koleksiyona imza attı. Asaletin, gücün, aşkın rengi kırmızının kullanıldığı ürünler, yılbaşı gecesi taşıyıcılarına, herkesi gölgede bırakmayı vaat ediyor. Yakut ile bezenen, her biri tek olan Karun Mücevherat’ın takıları, mücevherde 2018 yılının trendlerini belirliyor.

Karun Mücevherat’ın sahibi Karun Kıraç, yılbaşı gecesi ve 2018 yılı için birbirinden özel tasarımlar hazırladıklarını söyledi. Mücevherde 2018 trendlerinde ana rengin kırmızı olduğunu belirten Karun Kıraç, yeni koleksiyonlarında asaletin, aşkın, gücün ve tabii ki yeni yılın simgesi olan kırmızıya ağırlık verdiklerini kaydetti. Kıraç, “Yakut ile bezediğimiz yeni yıl koleksiyonumuz ile mücevherseverlere her zaman olduğu gibi yılbaşı gecesinin de en parlayanı olmayı vaat ediyoruz” dedi.

‘Dünya markaları bizi takip ediyor’

Mücevheri değerli kılanın, taşın değeri kadar tasarımın değeri olduğunu da vurgulayan Kıraç, “Çok değerli bir taşın, tasarım ile değeri katlanabileceği gibi değersizleştirilebilir de. Tasarımda çok iddialıyız. Bizim ürünlerimizi dünya takip ediyor. Koleksiyonlarımız dünyaca ünlü pek çok markaya yön veriyor” diye konuştu.

Tasarımcının tezgahtan gelmesinin önemli olduğuna dikkat çeken Kıraç, “İşin içinde yetişmesinin yanı sıra, taş bilimci olması, vizyonu ve zevki olması gerekir. Başında olduğum 25 kişilik ekibim ile çok doğru bir çizgi yakaladık. Gittiğimiz çizgide, dünya markaları da peşimizden geliyor” şeklinde konuştu.

‘Küpenin diğer tekinden başka çift ürünümüz yok’

Her biri tek olarak ürettikleri mücevherleriyle, sanat eseri niteliği taşıyan ürünler ortaya çıkardıklarını vurgulayan Karun Kıraç, “Uzun çalışmalar sonucu her biri el emeği olan ürünlerimizde, en parlak mücevherleri kullanıyoruz. Ürünlerimizin bir eşlerinin daha olmaması da taşıyıcılarımıza kendini özel hissettiriyor. Aldığı ürünü kimse bir başkasında göremez, tamamen kişiye özeldir. Küpenin diğer tekinden başka çift ürün yapmıyoruz”  diye konuştu.

 NOT: Osmanlı döneminde sultanlara mücevherler sunan bir aileden gelen Karun Kıraç mücevhercilik sanatını ‘Karun Mücevherat’ adı ile markalaştırdı. Sektöre farklı bir bakış açısı ve kalite getiren Karun Kıraç, birbirinden özgün ve değerli tasarımlarını gerek İstanbul Nişantaşı’nda mağazasında gerek internet üzerinden tüketiciyle buluşturuyor. Elton John’dan Katarlı Şeyh Hamad Bin Halife Al Sani’ye kadar pek çok önemli isme özel tasarımlar hazırlayan Karun Mücevherat, dünya mücevher trendlerinin de belirleyicisi oluyor. Mücevherde karekod uygulamasına geçen Karun Mücevherat, bu sistemle ürünlerin çalınıp satılmasının da önüne geçiyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir.