Loading...
Güzellik

Allık Seçimi ve Kullanımının Püf Noktaları

Allık, makyajı tamamlayan en önemli unsurlardan biri olması nedeniyle allık seçimi yaparken ve kullanırken bazı püf noktalarını bilmek önemlidir.

Size söyleceğimiz küçük ipuçlarıyla doğru allığı seçebilir ve kullanarakta makyajınızı çok daha çekici hale getirebilirsiniz.

Öncelikle ten renginize ve saç rengine uyumlu olacak allığın seçilmesi hem cildin daha canlı görünmesini hem de makyajın doğru şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır.

Gece ve gündüz farklı tonlarda allık kullanmalısınız. Gece makyajında biraz ışıltılı allıklar tercih ederken, gündüz makyajında da mat ve doğal tonlarda allıkları kullanabilirsiniz.

Esmer tenli ve siyah saçlı kadınlara en çok mürdüm ve kırmızı tonlarda allıklar yakışmaktadır. Kahve ve bronz renk allıklar ise daha uyumlu olabilir.

Pembe renkte allıklar ise beyaz tenli ve sarışınlara daha çok yakışmaktadır.

Şeftali tonlarında allık seçimi de buğday tenli ve kumral saçlı kadınlar için en doğru seçim olacaktır.

İyi ve kaliteli allık seçimi kadar, allık sürülürken kullandığınız fırçaların kalitesi de oldukça önemlidir. Fırçanın iyi ve kaliteli olması allığınızın yüzünüze çok daha doğru ve kolay şekilde sürülebilmesini sağlayacaktır.

 Allık türleri de bildiğiniz gibi çeşitlilik gösterebilmektedir. Toz, krem, likit ve jel allıklar olmak üzere çeşitli allık çeşitleri mevcuttur. Toz allıklar genelde her cilt tipi için uygundur. Krem allıklar yağlı ciltler için çok uygun değildir. Likit allıklar genelde fırça yardımıyla uygulanan sıvı allıklardır. Jel allıklar da kuru ciltlere uyumsuzdur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir.