Alaçatı Stilinin Anahtar Parçaları

  Yaz mevsimi geldiğinde deniz-kum-güneş üçlüsü herkesin hayal dünyasını kaplamaya başladı bile. Tatil planlarına şimdiden start verildiği şu günlerde tatil planı rotalarının değişmez lokasyonlarından birisi Alaçatı… Son yıllarda artan bir popülerlik ile ziyaretçi sayısı neredeyse iki katına çıkan Alaçatı, tarihi dokusu, taş evleri, dar sokakları ve begonvilleriyle sizi mest ediyor. Alaçatı’yı ziyaret ettiğinizde küçük yerel butiklerde satılan kıyafetlere de hayran kalabilirsiniz. Çünkü bu şirin tatil lokasyonunun kendine özgü bir moda anlayışı ve sokak stili dinamikleri var. İşte Alaçatı stili denildiğinde aklımıza gelen ilk parçalar…

  Halat sandaletler

  Alaçatı’yı ziyaret ettiğinizde neredeyse her sokağın Arnavut kaldırımı olduğunu görmüşsünüzdür. Bu durum topuklu ayakkabı görüntüsü ise tamamen tezat olduğu için Alaçatı’da kendiliğinden oluşmuş bir sandalet trendi var. Özellikle son yıllarda popüler olan halat sandaletler adeta Alaçatı için tasarlanmış gibi. Tatil alışverişinizde bu sevimli ve trend duran sandaletlerden siz de bir tane edinebilirsiniz.

  Hasır çantalar

  Hasır modasının bu sezona damga vuran trendlerden birisi olduğunu söylemiştik di mi? 2017 yazının bohem ruhunu yansıtan hasır çantalar, Alaçatı sokaklarında hem cool hem de rahat bir tavır takınmanızı sağlayacaktır.

  Kimonolar

  Geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezon da iddiasını sürdüren kimonolar, ister plajlarda isterseniz de gece şıklığında sizin kurtarıcı parçalarınızdan birisi olabilir.

  Arm party

  Alaçatı demek takı ve bileklik demek! Bu yaz Alaçatı sokaklarında, bileğinize taktığınız renkli ve birbirinden bağımsız bilekler ile tüm bakışları üzerinizde toplamayı ihmal etmeyin.

  Gömlek elbiseler

  Gömlek elbiseler sokak modasının en trend parçalarından birisi olduğu gibi aynı zamanda Alaçatı stilini de en iyi yansıtan anahtar kıyafetlerden birisi.  Gömlek elbiseler bu yaz sezonun da yamalı, nakışlı, baskılı çeşitleriyle Alaçatı stilinin kare aslarından olacak.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir