90’LAR MODASINDAN GÜNÜMÜZE ESİNTİLER

Doksanlar modası, geçtiğimiz sezona damgasını vuran ve bu sezonda da sokak stillerine ilham veren moda dönemlerinden biridir. Doksanlar modasına ait parçaları kullanırken, çok fazla abartma ve tarz bir görüntü elde etmeye çalışırken demode olma riskine karşın; bu yazımızda doksanlar modasına ait olan ve sezona damgasını vuran hit parçaları ele alacağız.

Öncelikle vücut tipinizin ve tarzınızın hangi parçayı daha iyi taşıyacağı önemli bir sorudur. Tarzınızı ve vücut tipinizi bilerek yaptığınız seçimler sizi doğru bir görüntüye ulaştıracaktır. Bu kapsamda doksanlar modasından günümüze uyarlanan en hit parça jean tulumlar idir. İçine giyeceğiniz sade bir tişört ya da sezonun moda renklerinden oluşan bir gömlek ile ister şık isterseniz de spor bir kombin oluşturabilirsiniz.

Kesik üstler olarak bildiğimiz crop-toplar, doksanlar modasının sokak tarzına yansıyan en hit parçalarından biridir. Bu tip bir üst tercih edecekseniz mümkün olduğunca desensiz ve yazısız olmasına dikkat etmelisiniz. Bu üstleri kalem etekler ile birlikte kullanarak hem şık hem de tarz gözükmeye ne dersiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir