3 Günlük Gelinlik Diyeti

Yaz ayları, düğün nişan gibi törenlerin sık yapıldığı aylardır. Hayatı boyunca kendi düğünü için hayaller kuran genç kızların, düğün yaklaştıkça telaşı artar. En özel gelinliği diktirmek, en güzel mekânlarda sorunsuz şekilde düğün yapmak istenir. Fakat düğünden önce modeline karar verilen gelinlikte, mümkün olduğu kadar zayıf görünmek her gelin kızın hayalidir. Düğün törenini yaklaşması tüm diyetleri alt üst eder. Çünkü düğün hazırlıkları esnasında tüketilen besinler, fazla takip edilemez. Oysa düğüne bir hafta kala yapacağınız hızlı bir diyet ile 1-2 kilo vermeniz ve gelinliğin içinde muhteşem görünmeniz mümkündür.

Gelinlik Diyeti

Düğün hazırlıkları sırasında günlerce koşuşturan gelinler, zaten düğün yaklaştığında oldukça zayıflar. Ek olarak alınan bazı önlemler ise gelinin manken edası ile düğüne katılmasını sağlar. Gelinlik diyetinin özellikleri, şu şekilde sıralanabilir;

  • Düğünden bir hafta önce konserve, turşu gibi tuzlu yiyeceklerin tüketimi durdurulmalıdır. Yoğun tuz içeren bu besinler, ödem oluşumunu hızlandırır. Yüzde, ellerde, ayaklarda ve göbek bölgesinde şişliklere yol açar. Gelinlikten belli olan bir göbek ise gelini oldukça rahatsız edecektir.
  • Düğün öncesinde; pizza, hamburger, poğaça ve kızartmalardan uzak durmak gerekir. Hem mide sorunlarına yol açan hem vücudun enerjisini düşüren bu besinler, kendi düğününüzü halsiz ve yorgun geçirmenizi sağlayacaktır. Yüksek oranda protein içeren besinlerden tüketmek ise bedenin daha zayıf, güçlü ve enerjik görünmesini sağlar.
  • Düğün öncesinde kuru baklagiller, yağlı yiyecekler ve asitli içecekler tüketmek, gaz problemlerine neden olur. Hem şişkinlik yaratan hem düğünde farklı sorunlar yaşatan bu durum, kendi düğününüzde enerjinizin düşmesine hatta hayal kırıklığı yaşamanıza neden olur.
  • Gelinlik diyetinde, düzenli su tüketimi ihmal edilmemelidir. Çünkü kısa süre içinde vücutta biriken ödemden kurtulmak ve enerji kazanmak için su tüketimi artırılmalıdır.
  • Düğün öncesinde düzensiz beslenme ve stres gibi nedenlere bağlı olarak, kabızlık sıkça yaşanır. Bağırsak tembelliği, düğün sırasında gaz sorunlarına, karın bölgesinde sancılara ve şişkinliğe neden olur. Hem stres oluşumunu önleyen hem bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayan bitki çayları mevcuttur. Kiraz sağı çayı veya biberiye çayı bu sorunlarınızı çözer. Ayrıca her yemek öncesi kuru kaysı veya kuru erik tüketmek bağırsak problemlerini yok eder.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir.