3-D GELİNLİK MODELLERİ

3-D Gelinlik modelleri, modacılar tarafından son birkaç senedir oldukça sıklıkla kullanılan gelinlik tasarımlarından olup,  gelin adayları tarafından da tercih edilen gelinlikler arasında. 3-D gelinlik modelleri 3 boyutlu çiçek aplikeleri, yoğun kabartmalı boyutlu dokuda işlenmiş yapraklar ve dantellerden ibaret olup, gelin adaylarını gerçek bir çiçek bahçesine düşmüş efektine bürüyen gelinliklerdendir. Kır düğünleri ve açık mekanlarda doğa ile özdeş düğünler için, siz de bu tarz gelinliklerden tercih edebilirsiniz.

3-D dantel işlemeleri gerçektende gelinliklere gerçek manada bir görsel yaşatırken, gerek omuz kısımlarına kondurulmuş 3-d dantel efektleri, gerek büstiyer bölgelerindeki işlemeler, gerek sırt ve kollara işlenmiş transparan  3-d brode işlemeleri, yaka ve gerekse etek kısımlarındaki 3-d dokuları gerçekten de tablo edasında durmakta. 3-D işlemeleri gelinliğinizin istediğiniz yerinde kullanacağınız gibi, bize soracak olursanız vücudunuzun en güvendiğiniz yerinde kullanmanız yerinde olacaktır. Çünkü 3-d işlemeleri bulundukları noktaya dikkatleri çekecektir. Örneğin göğüslerinize ve bel oyuğunuza güveniyorsanız,  gövdesi 3-d dantellerle ya da çiçeklerle kaplı bir gelinlik seçebilirsiniz.  Sırt dekoltenizin güzelliğine güveniyorsanız,  3-d transparant sırt dekolteli gelinliklerden kullanabilirsiniz. Ve yine omuzlarınızın güzelliğine güveniyorsanız, omuz dekoltenizin etrafını süsleyen 3-d dantel işlemelerden, yapraklardan veya çiçeklerden faydalanabilirsiniz.
3-D DANTELLER VE APLİKELER GELİNLİKLERDE EN ÇOK NE ŞEKLİDE KULLANILIYOR?

Örneğin vücudunuzu baştan aşağı saran dar bir gelinlikte sıfır yaka ve japone koldan oluşan transparan 3-d dantel işlemeli yaka modeli kullanarak, mini bir dantel  3-d işlemeli  eldivenle gelinliğinizi destekleyebilirsiniz.
Yine başka bir prenses gelinlik modelde tüm kollar- büyük V yaka sırt dekolteli kısımlarının tümünü 3-d dantel işlemelerle kaplatırsanız da şahane olacaktır.
Yanı sıra sıfır kollu bir başka gelinlikte göğüs kısmına kadar inen yaka bölgesinde yine dantel 3-d işlemeleri kullanarak, etekleri volanlı bir gelinlik modeli de deneyebilirsiniz. Yanı sıra balık model bir başka gelinlikte ise, üst ve alt gövdenin tamamını çiçek aplikelerle kaplatarak, balık etek formundaki kısmını sakin volanlara bırakabilirsiniz.

Bir başka iddialı modelde ise omuzları açık bırakarak, sırtınızı belinize kadar 3-d dantel işlemelerinin ihtişamına emanet edebilirsiniz.

Yine çan modeli eteğe sahip diğer bir gelinlik modelindeyse, sırtınızdaki inci düğme sırasını 3-d işlemeleriyle bir tabloya dönüştürmeniz mümkün.
Başka bir modeldeyse, saten astar üzerine transparan gümüş işli 3-d dantellerle donatılmış 2. kat tül brode uygulamalı gelinlik modelinden faydalanabilirsiniz.
3-d gelinlik uygulamalarını sadece gelinlikte kullanarak sınırlama yapmak zorunda değilsiniz. Dilerseniz örneğin, düz bir gelinliğe eşlik edecek,  yere kadar uzanan bir katedral duvağında da  3-d işlemelerini kullanabilirsiniz.

Yine dudak yakalı, straplez bir gelinlik modelinde isterseniz sadece üst gövde kısmında 3-d çiçekler açtırmanız mümkündür. Ama isterseniz de bir başka modelde, arkanızı döndüğünüzde tek gelinlik askısı da dahil, sizi izleyen herkesin 3-d glayör çiçek aplikeleriyle karşılaşmasını sağlayabilirsiniz. Son bir örnek verecek olursak ta, 3-d çiçek işlemeleriyle gelinliğinizin kuyruk kısmını da donatabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir