2016 Yılının Son Moda Trendi

2016 yılı henüz trendler kendini tam anlamıyla göstermese de modaya yön veren modacıların sahneye çıkmasıyla hareketlilik artmaya başladı. New York Moda Haftası ile gördük ki 2016 hemen hemen 2015 ‘in tekrarı niteliğinde geçecek. Natürel renkler yine sezona hakim olacak gibi. Yine de soft sıcak renkleri de görecek gibiyiz. Podyumlara göz atıldığında hem aksesuarlar da hem de kumaşlar da etnik desenler dikkat çekiyor.

Bu Yıl Modaya Yön Verenler

Modaya şekil veren doğayen tasarımcıların yanı sıra sosyal medya da bu yıl modayı oldukça etkileyecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde Instagram kullanıcısı Jennica Gomez gri saçlarıyla fenomen olurken, Kelly Osborne ve Nicole Richie gibi ünlülerde bu modaya uydu. İnstagram sayesinde bu trend bir çığ gibi büyüyor.

2016 yılı artan tasarım siparişleriyle, hazır giyime sekte vurulacağının habercisi gibi. Artan talebe bakılırsa insanlar artık tek kalemden çıkan ve fabrikalaşan tasarımlardan biraz sıkıldı. Tabi bu durum tasarımcıların da oldukça ilgisini çekiyor.  Artık her sokakta bir butik bulmak mümkün. Kişiye özel dikimler bayan-erkek hemen hemen herkesin kendini daha özel hissetmesini sağlıyor.

Tesettür giyimin yılı diyebileceğimiz 2015’in ardından 2016’da sektörün hızla zirveye tırmanacağının habercisi. Birçok yabancı marka kataloklarını daha muhafazakar hazırladı, öyle ki buna ayakkabı ve çanta sektörü de eşlik ediyor. Muhafazakar kesimin modaya olan ilgisinin modacılar da farkında. Sektörün artan talebi karşılamak için arge çalışmalarını yoğunlaştırdığı haberler arasında.

Yaza yaklaştıkça moda renklerini doğallıktan yana seçiyor buna mayolar, saç, makyaj, yazın artan düğünlerden dolayı gelinliklerde dahil. 2016 her anlamda sadeliğin ve natüralizmin yılı olacak da denilebilir, öyle ki ünlü gözlük markaları bile çerçeve tasarımlarında doğal renkleri ön planda tutmuş.

Son günlerde yaygınlaşan makyajda doğal görünüm trendleri, 90 ‘ları hatırlatan saç modelleri, sıcak ama natural renkler gittikçe yerleşiyor. Moda ikonları ve tasarımcılar doğanın masumiyetindeki berraklığı yakalamaya çalışıyorlar. Çizgiler düz, renkler soft ve doğal, desenler etnik ve oldukça gerçekçi…

Son günlerde birçok marka sevgililer gününü fırsata çevirmenin peşinde öyle ki stokları eritmek için cazip fiyat ve indirimlerle alışveriş tutkunlarını adeta büyülüyorlar. Alışverişinde moda olduğu şu günlerde markaların bu tutumunu fırsata çevirmek akıllıca görünüyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

www.modamanya.net, Yemliha Toker Projesidir.